חניונים לקרוואנים

20 יוני, 2017

חניונים לקרוואנים

בחרתם בחופשה בקרוואן (החלטה מעולה!) אבל רגע לפני שאורזים תיק ונכנסים לרכב בדרך לחופשה המושלמת יש משהו נוסף שיש לדאוג לו- חניון מסודר לחנות בו את הקרוואן מול הנוף שבחרתם לעצמכם.

מה זה אומר? את הקרוואן אי אפשר להעמיד בצד הדרך בכל כביש או חניון, לשם כך קיימים חניונים לקרוואנים.

בישראל קיימים עשרות חניונים ומתחמי טבע שונים בבעלות רשות הטבע והגנים וכן בבעלות קרן קיימת לישראל, בהם תוכלו להעמיד את הקרוואן ולהתחיל את החופשה שלכם.

בחלק מהחניונים הכניסה בתשלום וחלקם חינמיים.

בדרך כלל החניונים בהם תשלמו כסף לפי כמות הלילות בהם תשהו בחניון הם חניונים מסודרים יותר שיעניקו לחופשה שלכם טאצ' מפנק יותר עם תנאים סביבתיים נוחים יותר.

בחלק מהחניונים תמצאו מדשאות, תאורה, ברזיות מים, סככות להצללה, שירותים ומקלחות ואף פינות מסודרות למנגל וספסלי פיקניק.

קיימים גם חניונים לקרוואנים המיועדים רק להעמדת הקרוואן במקום מתוחם ומסודר מול הנוף שבחרתם.

ישנם חניונים בהם ניתן לשלב קרוואנים ואוהלים וישנם חניונים בהם הכניסה מותאמת לרכבי שטח בלבד (4*4).

לפני ההגעה לחניון קרוואנים יש לבדוק את התפוסה במקום, אם קיימת בו אפשרות להגיע עם כלי הרכב הגורר שברשותכם, יש לברר את עלות החנייה ללילה וכן מומלץ לבדוק במידת הצורך על חניונים עם מים נגישים לשתייה ולרחצה.

קיימים חניונים ליד מקורות מים בהם תוכלו לטבול את גופכם כשיתחשק לכם וישנם חניונים בעמקים מוקפים ירוק מכל עבר. אתם רק צריכים לבחור באיזה חניון קרוואנים אתם חפצים ולהזמין מקום מראש (אחריות הדאגה למקום העמדת הקרוואן היא שלכם).

בכל רגע ניתן להתייעץ עם בעלי הקרוואן על האופציות השונות ולקבל המלצות על חניון לקרוואן שיתאים לצרכיכם.

אם אתם נמנים בין אוהבי השטח והאתגר ניתן להעמיד את הקרוואן בחניון קרוב לאטרקציות שטח ושנות כמו: סנפלינג, צניחה חופשית, שייט , רפטינג, פיינטבול, מסלולי טיול, מסלולי רכיבה על אופניים, טיולי טרקטורונים ועוד.